Systemy nawadniania ogrodu Gardena

System nawadniania Gardena

Systemy nawadniania ogrodu Gardena

Systemy nawadniania ogrodu Gardena


Jeśli chcecie Państwo komfortowo i precyzyjnie nawadniać swój ogród nie musicie już więcej dźwigać pełnej konewki ani chodzić z plączącym się wężem do podlewania. Techniki nawadniania firmy GARDENA umożliwią Państwu komfortowe nawadnianie Waszego ogrodu. Raz ułożony system nawadniania w ogrodzie działa gdy odkręcacie Państwo kran albo gdy nadejdzie nastawiona na sterowniku pora nawadniania - zostaną nawodnione dokładnie te obszary, które chcieliście nawodnić. W naszej ofercie znajdziecie trzy zaawansowane systemy nawadniania: GARDENA Pipeline, GARDENA Sprinkler-System i GARDENA Micro-Drip-System, wszystkie te systemy dodatkowo wspomagane są automatyką oraz specjalnymi akcesoriami.


Wybrane produkty systemu nawadniającego GARDENA:

wygodne, mobilne podlewanie

Original GARDENA System

Original GARDENA System

Original GARDENA System jest prosty w montażu i zapewnia swobodę przy podlewaniu i pracach porządkowych: łatwe i bezpieczne połączenie pomiędzy kranem a urządzeniem zraszającym.

Od kranu przez wąż aż do komfortowych urządzeń przyłączeniowych — GARDENA oferuje odpowiedni produkt do każdego zastosowania. Klucz tkwi w idei systemu: wszystkie elementy idealnie do siebie pasują, a przy tym połączenie jest trwałe i szczelne. System jest prosty w montażu i zapewnia swobodę przy podlewaniu i pracach porządkowych: łatwe i bezpieczne połączenie pomiędzy kranem a wężem oraz wężem a końcówkami zraszającymi.


oszczędza wodę, daje czas na odpoczynek

Nawadniane automatyczne

Nowoczesny system nawadniania zamienia czas poświęcany na podlewanie w czas wolny. Dodatkowo może kontrolować podlewanie całego ogrodu. Dzięki sterownikowi nawadniania GARDENA, ogród będzie zawsze skutecznie podlany, nawet pod nieobecność użytkownika, który zyskuje więcej wolnego czasu, bujny, zielony trawnik oraz piękne, zdrowe rośliny. Jeżeli automatyczny system nawadniania uruchamiany jest wczesnym rankiem lub pod wieczór, wyparowuje mniej wody, a to przekłada się na większą oszczędność i zapewnia precyzyjne, optymalne nawodnienie.


Naziemne sterowniki nawadniania

Original GARDENA SystemMechaniczny sterownik nawadniania GARDENA umożliwia sterowanie pracą zraszaczy, systemu zraszaczy wynurzalnych i nawadniania kropelkowego. Z automatycznym wyłącznikiem. Czas nawadniania można zaprogramować w zakresie od 5 do 120 min. Sterownik nawadniania powoduje natychmiastowe włączenie nawadniania i automatyczne zatrzymanie przepływu wody po upływie odpowiedniego czasu. Ponadto w celu doraźnego korzystania można ustawić ciągły dopływ wody. Do działania urządzenia nie jest potrzebna bateria. Do kranu z gwintem 26,5 mm (G 3/4) i 33,3 mm (G 1).

Original GARDENA SystemDzięki sterownikowi nawadniania GARDENA Flex można automatycznie i w pełni elastycznie sterować nawadnianiem na balkonach, tarasach lub na patio. Sterownik jest zasilany baterią; można go podłączyć bezpośrednio do kranu. Wyraźny wyświetlacz czytelnie pokazuje wszystkie ustawienia. Jednostka sterująca jest odporna na warunki atmosferyczne i można ją odczepić od reszty urządzenia w celu wygodniejszego zaprogramowania sterownika. Poprzez sterownik nawadniania Flex można ustawiać czasy nawadniania co do sekundy co czyni go doskonałym również do stosowania wraz z systemem nawadniania kropelkowego.

Original GARDENA SystemSterownik nawadniania GARDENA Select pozwala na elastyczne i indywidualne planowanie nawadniania. Urządzenie pozwala zaprogramować do trzech różnych i niezależnych harmonogramów. Sterownik jest zasilany baterią; można go podłączyć bezpośrednio do kranu, do sterowania służy wygodne pokrętło z funkcją przycisku zatwierdzania wyboru. Wyraźny wyświetlacz czytelnie pokazuje wszystkie ustawienia. Jednostka sterująca jest odporna na warunki atmosferyczne i można ją odczepić od reszty urządzenia w celu wygodniejszego zaprogramowania sterownika. Istnieje możliwość przyłączenia czujnika wilgotności gleby GARDENA.

Original GARDENA SystemSterownik nawadniania GARDENA Master pozwala na wyjątkowo elastyczne i indywidualne planowanie nawadniania. Urządzenie pozwala zaprogramować do 6-ciu różnych stref / niezależnych harmonogramów. Sterownik jest zasilany baterią; można go podłączyć bezpośrednio do kranu, do sterowania służy wygodne pokrętło z funkcją przycisku zatwierdzania wyboru. Wyraźny wyświetlacz czytelnie pokazuje wszystkie ustawienia. Jednostka sterująca jest odporna na warunki atmosferyczne. Wygodną funkcją jest możliwość zmiany czasów nawadniania dla wszystkich programów na raz. Funkcja "Rain Off" zatrzymuje podlewanie przy brzydkiej pogodzie.

Original GARDENA SystemSterownik nawadniania MultiControl duo służy do podlewania dwóch niezależnych obszarów ogrodu, np. trawnika z tyłu domu i roślin w skrzynkach balkonowych. Dwa wyjścia można oddzielnie zaprogramować (można wybrać początek nawadniania, czas trwania i częstotliwość). Dla każdego dnia można wybrać do trzech okresów nawadniania, z których każdy może trwać do 3 godz. 59 min. Oszczędność wody dzięki możliwości podłączenia czujnika deszczowego i/lub czujnika wilgotności gleby GARDENA do każdego wyjścia. Oba wyjścia mogą być sterowane przy pomocy jedengo czujnika. Sterownik nawadniania nadaje się do kranu 26,5 mm (G 3/4) i 33,5 mm (G1) przy ciśnieniu roboczym 0,5 -12 bar.


Podziemny system wielokanałowy

Posiadając podziemny system wielokanałowy mamy możliwość nawadniania różnych obszarów ogrodu we właściwym czasie i odpowiednio często - a elementy systemu pozostają niewidoczne! Istnieje możliwość zaprogramowania wielu niezależnych programów na każdym zaworze automatycznym, a cały system posiada potencjał do dalszej rozbudowy.

Original GARDENA SystemSterownik nawadniania wielokanałowy Smart zapewnia elastyczną kontrolę nad maksymalnie 6 odrębnymi strefami nawadniania, np. w ramach GARDENA Micro-Drip-System lub Sprinklersystem. System umożliwia ustawienie osobnych czasów podlewania, tak by zapewnić optymalne nawodnienie poszczególnym strefom o różnych wymogach w tym zakresie. W połączeniu z czujnikiem GARDENA smart (niezałączonym), można zapewnić optymalne zarządzanie wodą. Router smart Gateway zapewnia centralną sieć poprzez połączenie z routerem internetowym. Dzięki temu stanowi serce systemu smart, umożliwiające bezprzewodową komunikację między wszystkimi urządzeniami GARDENA smart system w ogrodzie oraz aplikacją GARDENA smart.

Sprinklersystem

Zainstalowane pod powierzchnią ziemi zraszacze wynurzalne równomiernie nawadniają trawnik. Gwarantują wydajne i równomierne zraszanie trawnika a po wykonaniu pracy chowają się w podłożu.

Original GARDENA SystemGARDENA Sprinklersystem to szeroka oferta zraszaczy wynurzalnych i elementów podłączeniowych. Idealna dla osób zmęczonych ręcznym podlewaniem ogrodu lub chcących po prostu mieć więcej wolnego czasu.
GARDENA AquaContour Automatic to rewolucyjny zraszacz wynurzalny, który umożliwia nawadnianie indywidualnie wybranych obszarów o dowolnym kształcie i powierzchni do 350 m².
GARDENA zraszacz wynurzalny wahadłowy OS 140 idealnie nadaje się do nawadniania prostokątnych powierzchni od 2 do 140 m².
Zraszacz wynurzalny S 80 przeznaczony jest do ogrodów o powierzchni do 80 m², natomiast model S 80/300 idealnie nadaje się do podlewania wyższych roślini. W przypadku obu modeli sektor zraszania można regulować w zakresie od 5 do 360°, a zasięg wyrzutu do 5 metrów.
Zraszacze wynurzalne turbinowe T 100, T 200 i T 380 są idealne do nawadniania trawników o średniej i dużej powierzchni. W jednej linii można połączyć wszystkie zraszacze wynurzalne turbinowe i zraszacz wynurzalny wahadłowy OS 140.